Sonunda Regl Emojisi Geliyor!

"Gülen kaka emojisi var da regl damlası emojisi neden yok yahu", diye haykıranlar, emojiciler bizi duydu!

Plan International UK

Bugüne kadar tek boynuzlu atlar, gülen kakalar, ejderhalar ve daha birçok farklı emoj aldık, gönderdik. Sonunda bir regl emojisi de gönderebileceğiz! Unicode (emojilerin dağıtılmasından sorumlu kurum) Şubat 2019’da çıkacak yeni emoji setinde kan damlası şeklinde bir regl emojisinin de olacağını duyurdu.


Geçtiğimiz yıl, regl ile ilgili önyargı ve tabuların yıkılması amacıyla Plan International UK adlı bir organizasyonun kampanyası dahilinde 55.000’den fazla kişi regl emojisi eklenmesi için ses çıkarmıştı.


Şubat ayında klavyelerimizde olacak yeni emojilerin içinde regl emojisinin dışında engellilikle ilgili de bir çok emoji var; protez bacak, işitme cihazı, tekerlekli sandalyede insan vb.Plan International UK organizasyonunun başkanı Lucy Russell, “Dünyada 800 milyon kişinin deneyimlediği bir şeyi ifade eden bir emojinin eklenmesi, regl ile ilgili önyargının kırılmasına ve reglinin normalleştirilmesine doğru büyük bir adım olacağını söylemiş.


Eh, bizce de zamanı gelmişti! Kapsayıcı ve regl dostu yeni emojileri klavyelerimizde görüp arkadaşlarımıza göndermek için sabırsızlanıyoruz!1,494 görüntüleme